Výchova dětí v oblasti požární ochrany

Preventivní program „Výchova dětí v oblasti požární ochrany“

Naše jednotka nezasahuje pouze u mimořádných událostí, ale aktivně se podílí i na požární prevenci ve městě, a to výukou těch nejmenších, vašich dětí či vnoučat. Na podzim loňského roku jsme se zapojili do programu Výchova dětí v oblasti požární ochrany, který již před osmi lety začali do škol zavádět bratři Mikulkové z Hasičského záchranného sboru Bruntál, kteří navštívili Toronto v Kanadě, kde tento program funguje velmi úspěšně již několik let. V Krnově probíhá ve druhých a pátých třídách. Děti se učí přivolat pomoc, učí se, v čem je nebezpečné zneužití tísňové linky, co dělat, když doma hoří, kde hrozí největší nebezpečí vzniku požáru a jak tomu zabránit. Dále dětem předvádíme ochranné pomůcky, které hasiči používají při zásazích (zásahový oblek, přilba, vzduchový dýchací přístroj) a spoustu dalších věcí. Vše je pojato formou her, tudíž pro děti snadno srozumitelné. Za své výkony jsou odměňovány bonbóny, omalovánkami, pexesy, vystřihovánkami, samolepkami, propiskami. Vše to jsou propagační a naučné materiály s hasičskou tématikou.